نهال آلبالو

نهال آلبالو

نهال: نهال آلبالو

ازخانواده:راش سانان

زادگاه:

پراکندگی:

باردهی:۵الی…

مشخصات نهال آلبالو

درخت آلبالو یا Black cherry
نام علمی : Prunus cerasus و از خانواده Rosaceae می باشد.
آلبالو از نظر گیاه شناسی بسیار به گیلاس شبیه است. آلبالو بومی نواحی بین دریای خزر و دریای سیاه است که احتمالاً بذر آن توسط پرندگان به سایر نقاط از جمله اروپا برده شده است. مناطق عمده کشت آلبالو فرانسه، یوگسلاوی و آلمان می باشد.آلبالو گیاهی خزان پذیر با برگهای لوزی بصورت متناوب روی شاخه قرار دارند. رنگ پوست آن قهوه ای روشن تا نقره ای است. آلبالو از نظر حجم در مقایسه با گیلاس جای کمتری را میگیرد و فاصله کاشت آن نسبت گیلاس کمتراست.
ارتفاع درختان آلبالو ۵-۲ متر و ساقه بعضی از ارقام بسیار انعطاف پذیر است و براحتی بدون آنکه شکسته شودبراحتی خم می شود بهمین دلیل در چیدن میوه بعضی ارقام رابسیارآسان کرده است. . گل روی اسپورهای سالهای قبل و همچنین روی شاخه های سال قبل هم تشکیل می شود. گلها بصورت ۵-۳ تایی در یک جوانه ظاهر و گلها دارای ۵ گلبرگ، ۵ کاسبرگ، پرچم و یک مادگی است. برخلاف درخت گیلاس آلبالو خودسازگاراست و برای تلقیح نیازی به ارقام گرده افشان ندارد. گرده آلبالو میتواند گل گیلاس را تلقیح کند.گل آلبالو معمولاً دیرتر از سایر میوه های هسته دار باز می شود بهمین دلیل معمولاً با خطر سرمازدگی مواجه نمی شود.
نیاز سرمایی آلبالو بین ۱۶۰۰-۶۰۰ ساعت زیر ۷ درجه سانتیگراد می باشد. تابستان های خشک و خنک برای این درخت مناسب است. مقاومت به سرما در حد سیب است. ریشه آلبالو در برابر خاک مرطوب نسبت به گیلاس مقاومت بیشتری دارد و ریشه آلبالو سطحی و تا حداکثر عمق ۱/۵ متر گسترش می یابد.
آلبالو به سه روش کاشت بذر، پاجوش و پیوند قابل ازدیاد است. آلبالوهای معمولی بیشتر بصورت پاجوش قابل تکثیر میباشد ولی ارقام جدید از قبیل آلبالو گیسی و آلبالو مجاری وآلبالوخوشه ای با پیوند روی پایه آلبالو تلخ تکثیر می شود.
فاصله کاشت در آلبالو ۵*۴ و یا ۵*۵ است. زمان انتقال نهال به زمین اصلی از پاییز و پس از ریزش برگها آغاز و تا قبل از باز شدن شکوفه ها در بهار ادامه دارد.

جهت خرید و مشاهده قیمت و نوع رقم نهال آلبالو کلیک کنید خرید نهال آلبالو